World Robot Olympiad - Magyarországi Nemzeti Forduló

Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok
2017. június 2-3.


A World Robot Olympiad egy nemzetközi oktatási program, amely a mérnöki, informatikai, kutatói szakmák felé orientálja a fiatalokat, versenyei egy sportesemény izgalmát ötvözik a Lego Mindstorms robotok tervezésének, építésének és programozásának kihívásával. A rendezvényen való részvételnek komoly tétje van, a legjobbak akár Costa Ricán is bemutathatják robotjaikat.

A WRO magyarországi fordulóit szervező Edutus Főiskola a nemzetközi szervezet által kiírt 4 kategóriából idén már 3 kategóriában hívta versengésre a 9-25 éves robottervező, építő- és programozó fiatalokat.

A Regular és Open Category versenyeit Tatabányán szervezi a főiskola, az Advanced Robotics Challenge versenyeit pedig a National Instruments rendezi Debrecenben.

A tatabányai versenyt Komárom-Esztergom megyei szervezetén keresztül támogatja az NJSZT, társaságunkat Nagyné Csóti Beáta, a megyei szervezet elnöke képviselte.

Összefoglalója szerint nagyon sikeres megyei eredményeket hozott a World Robot Olympiad Magyarországi Nemzeti Fordulója.

A 16 megyei nevezett csapat közül egy első, egy második, egy harmadik, egy negyedik, egy ötödik, egy kilencedik helyet sikerült szerezni a megye Lego robottervező, építő és programozó csapatainak.

Vértesszőlős, Tatabánya, Tata és Komárom is nagyon büszke lehet általános és középiskolás diákjaira.

Szeretettel gratulálunk minden versenyzőnek!

Csoportkép a díjkiosztón


Versenyeredmények
 
Regular Category
    Elementary korosztály (9-12 évesek) (14 induló csapat)
1.    HTRoboTeam (Homoktövis Általános Iskola, Budapest)
2.    RoboKids (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)
3.   
Minirobotok (Eötvös József Gimnázium és Gimnázium, Tata)
4.    Samu Robots (Vértesszőlősi Általános Iskola)
5.    Bakkecske (Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest)
6.    VPG 4EV3®BD (Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium)
7.    Robotor (Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest)
Junior korosztály (13-15 évesek) (22 induló csapat)
1.    Samu Team (Vértesszőlősi Általános Iskola)
2.    E-VaDúl (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)
3.    Mobilis bits 2.0 (Mobilis Interaktív Kiállítási Központ, Győr)

4.    Dezsőkben az erő (Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest)
5.    Robofanok (Kállósemjéni Diákokért és Ifjakért Egyesület)
6.    VPG 4EV3®Junior  (Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium)
7.    Mobilis_bits (Mobilis Interaktív Kiállítási Központ, Győr)
8.    SzIG@Hun (Budapest XIV. Kerületi Szent István Gimnázium)
9.    FesztyRoB&Ot (Feszty Árpád Általános Iskola, Komárom)
10.    BobiJr. (Budapesti Német Iskola)
11.    MügSzig (Soproni Széchenyi István Gimnázium)
Senior korosztály (16-19 évesek) (24 induló csapat)
1.    Ady-SOKK (Ady Endre Líceum, Nagyvárad)
2.    LEt’s GO (Győri Műszaki SzC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma)
3.    WRONG (Óbudai Árpád Gimnázium)

4.    Runtime3rror (Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest)
5.    ElekRObot (Tatabányai Szakképzési Centrum Műszaki Szakgimnáziuma, Széchenyi úti Péch Antal telephely)
6.    Fazekas RoboTeam Senior  (Budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium)
7.    ProAdys (Ady Endre Líceum, Nagyvárad)
Open Category
    Junior
1.    Green-peas (Savaria Szakképző Iskola, Szombathely)
2.    Gold Robotics (Szegedi Arany János Általános Iskola)
Senior
1.    TEAM_BAD (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium)
2.   
CSEV3 (Tatabányai Árpád Gimnázium)
3.    Bitgirls (Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola)
4.    SG2014A (Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola)

A két kategória korosztályi győztesei, azaz 5 csapat Costa Ricában képviselheti Magyarországot a novemberi döntőn. A robotika válogatott 6. csapata június 16-án fog felkerülni a listára. 25 csapat nevezett az egyetemi hallgatókat megszólító versenyre. Az Advanced Robotics Challenge (ARC) kategóriában idén is indít egy csapatot az Edutus Főiskola. A 3 fős csapat AGC-EDUTUS ARC néven nevezett a versenyre.

Az RC kategória bírói és a robotok

Az Open kategória bírói

 


Nagyné Csóti Beáta beszámolója alapján:
NJSZT