1966-ban szerzett matematika-fizika szakos tanári oklevelet, majd 1986-ban posztgraduális másoddiplomát az ELTE-n.
Tanári pályáját a jászberényi Lehel Vezér Gimnáziumban kezdte. Később, az 1981/1982-es tanévben bekapcsolódott a szegedi József Attila Tudományegyetem (JATE) által kezdeményezett oktatási kísérletbe, amelynek célja a gimnáziumi és szakközépiskolai oktatás közötti átjárhatóság lehetőségének megteremtése. A JATE-kísérlet fontos mérföldkő volt az életében, hiszen ennek kapcsán került kapcsolatba a számítástechnikával.



