Versenyek

A Nemes Tihamér Nemzetközi Középiskolai Tanulmányi Versenyhez csatlakozva a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) és az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (ISzE), az Oktatási Minisztérium támogatásával és az ALADDIN Alapítvány a diákinformatikáért támogatásával, Logo programozási versenyt hirdet 1998 óta minden évben.

A Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny - Programozás kategória (korábbi nevén Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Verseny) 1985-től kerül megrendezésre az általános- és középiskolák 5-13. osztályos tanulói számára, három korcsoportban.
Az Informatika OKTV alkalmazás kategóriája a 2003/2004-es tanévben indult 11-12. osztályos tanulók részére. Ehhez csatlakozott a 2005/2006-os tanévben a Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny - Alkalmazás kategória 9-10. osztályos tanulóknak.

A verseny elsodleges célja az, hogy az általános és a középiskolák tanulóinak lehetoséget adjon programozási ismereteik és képességeik összehasonlítására.

Az informatikai diákolimpia középiskolás tanulók nemzetközi programozási vetélkedője.

A diák programtermékek magyarországi versenye 1984-ben a Garay versennyel kezdődött. A termékversenyt az NJSZT, a Mikroszámítógép Magazin (az első magyarországi diák számítástechnikai havilap) és a Garay János Gimnázium hirdette meg. Zentai András, a Gimnázium akkori igazgatója a versennyel azt szerette volna elérni, hogy a gimnázium tanulóiban érdeklődés ébredjen a korai számítástechnika iránt, és így gyorsabban alakuljon ki a megfelelő informatikai kultúra mind Tolna megyében, mind pedig a szekszárdi iskolákban.

A zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium 1992 óta évente megrendezi a matematika, fizika, és számítástechnika tárgyköreit egyaránt felölelő, komoly díjazású versenyét, az Izsák Imre Gyula Természettudományi Versenyt.

A kezdeményezés fő megvalósulása egy verseny, melyhez a Bebras-országok minden évben közösen dolgoznak ki lehetséges és felhasználható feladatokat. Ezek közül a legjobbak kötelezőek lesznek, a többi pedig szabadon választott, illetve az adott ország saját feladatokat is adhat a versenyzőknek.