A Gábor Dénes Főiskola tanára. Egyik alapítója és mai napig meghatározó szervezője, elnöke az 1994-ben indított Multimédia az oktatásban nemzetközi konferenciasorozatnak, az NJSZT MMO Szakosztály keretei között.
Részletes keresés
Találatszám ebben a szűrésben összesen: 9225
102 / 462. oldal, 2021 - 2040. találat
A hazai számítástechnika egyik meghatározó személyisége. Kiemelkedő szerepe volt a TPA számítógépek fejlesztésében. Neves cégeknél volt vezető. Fontos szerepe volt a nyugati és kelet-európai számítástechnikai kapcsolatok építésében.
Dr. Bánhidi Sándorné, aranydiplomás pedagógus, az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesületének alapító tagja és főtitkára, aki 1986 óta vesz részt aktívan a hazai diákok számítástechnikai, informatikai tudásának megalapozásában és fejlesztésében, számos itthoni informatikai tanulmányi és tehetséggondozó verseny létrehozója.
A Nehézipari Műszaki Egyetemen 1978-ban végzett bányamérnökként. Tudományos fokozat: Műszaki tudományok kandidátusa (1990), PhD (1999).
1985. szeptember 1-től a Miskolci Egyetem Számítóközpontjában tudományos kutató, majd a Miskolci Egyetem számítóközpontjának vezetője.
Az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság Bányászati Számítástechnikai Bizottságának 1986-tól titkára, 1993-tól elnöke. A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Program Alkalmazói Tanácsának tagja, az NJSZT Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezetének titkára, majd az elnöke.
Az NJSZT alapító tagja; volt az IFIP magyarországi képviselője és munkacsoport vezető. Szakíró és oktató. Az államigazgatásban és a bankszektorban számos helyen volt informatika-szervezési vezető.
A szekszárdi Tolna Megyei Kórház egészségügyi rendszereinek egyik megalapozó vezetője volt. Később a Videoton pécsi vevőszolgálat vezetőjeként a Dél-Dunántúl számítóközpontokkal való ellátásáért volt felelős.
A számítástechnika egyik hazai úttörője. A KFKI vezető munkatársa volt, majd az OT SZK igazgatójaként korszerű számítóközpontot hozott létre. Az NJSZT egyik alapítója; több ciklusban volt a vezetőség tagja.
A Bács-Kiskun Megyei Tanács VB. Általános elnökhelyettese volt. Az NJSZT Bács-Kiskun megyei szervezetének alapító elnöke.
Az M-3 gépen programozott. A KFKI-ban nagy rendszer-projekteket vezetett. 14 évig az ELTE ÁSZT vezetője; 1972-től az ELTE programozó- és programtervező matematikusok képzésében meghatározó szerepe volt.
Az Erőterv-ben része volt egy komplex nagyméretű programrendszer sikerének. A Prolog hazai megvalósításának előfutára. Társaival kifejlesztették a nemsztenderd-idejű dinamikus logikát. A relativisztikus számítógép kutatás egyik megalapozója és kutatója.
1987-től 18 éven át vezette a JATE Egyetemi Számítóközpontot. Alapvető szerepe volt az egyetem informatikai infrastruktúrájának fejlesztésében és az egységes elektronikus tanulmányi rendszer bevezetésében.
Az 1970-es években a programozási nyelvek formális szemantikájával foglalkozott. Számos nemzetközi és hazai K+F projekt szakmai vezetője, illetve részvevője volt. Az Alkalmazott Logikai Laboratórium (ALL) alapító elnöke.
A hazai nukleáris medicina megalapítója. 21 évig a SZOTE Belklinikáján dolgozott, majd a Központi Izotópdiagnosztikai Laboratóriumot vezette. 1969-től a számítástechnika orvosi alkalmazásaival foglalkozott (SEGAMS képfeldolgozó).
Az ELTE Filozófiatudományi Doktori Iskola és a Matematikai Doktori Iskola tagja.
Matematikai logika szakterületből 1975-ben nyert PhD fokozatot. 1993-ban lett az MTA doktora (Matematikai tudományok).
Jeles formálója volt a magyar számítástechnika hazai kibontakozásának; a projektirányítás szakembere volt. Az ÉM Számgép-nél, a KSH-nál és az Infelor-nál eltöltött vezető beosztásai után igazgatóként vezette a KSH OSZI-t.
1963-tól a Videoton vezető munkatársa: 1968-tól a Videoton Számítástechnikai Gyár, 1971-től a VIFI igazgatója, később a Videoton Rt. elnök vezérigazgatója volt. 1990-től banki tanácsadó.
A Csepeli Autógyár, majd a Láng Gépgyár főmérnöke, majd 3 éven át a KGM fő energetikusa volt. A MTESZ első elnöke volt. 1962-től az OMFB főosztályvezetőjeként részt vett az SZKFP kidolgozásában.
A KKCS, a KGM Számítóközpont, az Infelor és a MATÁV munkatársa volt. A számítástechnika népszerűsítője volt egész életében. A hazai szoftver export egyik megalapítója volt. A Kiss Áron Játéktársaság alapító elnöke.
A “Szegedi Katicabogár” megalkotója. 11 szabadalma volt. A SZTE Kibernetikai Laboratórium műszaki vezetője volt. 1975-től gyűjtötte a hazai vonatkozású számítástechnikai eszközöket; a kiemelkedő darabok a szegedi ITK-n láthatók.
A zsenge „Zöld Befőttek” csapat az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola tanulóiból verbuválódott.



