A DE! programmal az NJSZT részt vesz a digitális esélyegyenlőség megteremtését célul kitűző ötpárti és civil együttműködésben, amelyről 2008. január 8-án a következő sajtóközlemény jelent meg:
Sajtóközlemény, 2008. január 8.
Az Unió a képzésben, az emberbe történő beruházás növelésében, a motiválásban látja a kiutat; ezért nem hálózatokra, gépekre, hanem motivációs programokra és oktatásra kell fókuszálnunk és költenünk: az emberbe kell beruháznunk, s nemcsak a fél év alatt elavuló technológiákba.



