Elektronikus aláírás webinárt hirdettünk meg felnőttképzők számára
Ma már nemcsak bankolhatunk elektronikusan, de alá is írhatunk….
A koronavírus-járvány felgyorsította a digitalizációt, és új megoldások alkalmazására késztet minket. Olyanokra, amelyek lehetővé teszik, hogy a távolból is elintézhessük a dolgainkat.
2020. szeptember 1-től jelentős változások álltak be a felnőttképzésben, ez egyes vélekedések szerint minden céget, vállalatot érinthet. Így most ezen a területen is felértékelődött az elektronikus dokumentálási, aláírási lehetőség, vagyis hogy az eddig megkövetelt kék tollas, papíron való aláírás helyett ezt a korszerű és kényelmes eszközt használják a működés során.
A Neumann Társaság a félnapos Elektronikus aláírás webinár meghirdetésével kíván segítséget nyújtani abban, hogy megismerhessük a különböző elektronikus aláírás fajtákat, és kiválaszthassuk a nekünk leginkább megfelelőt a dokumentumok hitelesítésére.
A webinár minden olyan érdeklődőnek szól, aki tisztában van azzal, hogy a jövő a távolból, online módon történő hitelesítése, legyen szó a magánjellegű ügyintézésről, vagy céges hivatalos iratokról.
A webinár főbb témái:
A felnőttképzési törvény előírásai az elektronikus aláírás használatára. Hogyan írjunk alá AVDH-val, kinek van és kinek lehet ilyen? Hogyan jussunk hozzá? Aláírás tárolt kulcsos szolgáltatással. Mit jelent a tárolt kulcsos aláírási szolgáltatás? Hogyan juthatunk hozzá? Elfogadható elektronikus aláírások az Európai Unióban. Digitális aláírás vagy elektronikus aláírás, fokozott biztonságú elektronikus aláírás és az írásbeliség, a minősített elektronikus aláírás és a kézírás. Mit jelent az EU eIDAS rendelete (910/2014 EU rendelet) számunkra? Mit kötelező elfogadni és miről dönthetünk szabadon? A befogadás vagy az elutasítás döntési szempontjai. Hogyan vizsgáljuk meg az aláírást, hogy jó-e ez nekünk vagy sem?
A webinár vezetője (trénere) Erdősi Péter Máté, CISA a téma nemzetközileg is elismert szakembere, többek között a Neumann Társaság Információbiztonsági Szakosztályának alapító tagja, az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesületének vezető tanára, a Magyar Elektronikus Aláírás Szövetség elnökségi tagja.
Több mint két évtizede foglalkozik az elektronikus aláírás hazai elterjesztésével, szerkesztője és társszerzője az első ECDL Elektronikus hitelesség, elektronikus aláírás modultankönyvnek is.
A program a Neumann Társaság, a CONTROLLTraining Továbbképző Központ, a Magyar Elektronikus Aláírás Szövetség (MELASZ) és az Informatika és Számítástechnika Tanárok Egyesülete (ISZE) szakmai együttműködésében valósul meg.
További információ: https://njszt.hu/hu/page/elektronikus-alairas-webinar-felnottkepzok-szamara