Karikó Katalin Nobel-díjas!

Nagy örömmel értesültünk róla, hogy Karikó Katalin, a 2023. évi Neumann János Professzori cím birtokosa - Drew Weissmannal megosztva - kapta a 2023-as orvosi-élettani Nobel-díjat az mRNS-alapú oltási technológia kifejlesztéséért. A Neumann Társaság szívből gratulál a világ legnagyobb tudományos kitüntetéséhez!

Karikó Katalin - Szent-Györgyi Albert és Kertész Imre után - a harmadik, aki magyar állampolgárként kapta meg a világ legrangosabb tudományos díját, egyszersmind ő az első magyar Nobel-díjas nő.

A bejelentést ide kattintva lehet újranézni.

A Nobel-díjat odaítélő bizottság a döntését többek között azzal indokolta, hogy a Pennsylvaniai Egyetem magyar biokémikusának és amerikai kutatóorvosának felfedezése lehetővé tette hatásos covid-19 elleni mRNS vakcinák kifejlesztését.

3

Büszkeséggel tölti el szívünket, hogy júniusban a Neumann Társaság és a Magyar Elektrográfiai Társaság Neumann János munkássága előtt tisztelgő képzőművészeti kiállításmegnyitóján Karikó Katalin adta át az alkotóművészek számára a díjakat. A fotón Beck György, a Neumann Társaság elnöke és Karikó Katalin (fotó: SAHIN-TÓTH István, SZTE NKI).

A professzor asszony a Neumann János Professzori díjátadó előtt a Műegyetemen szakmai előadást is tartott az mRNS alapú terápia kifejlesztésének legfontosabb lépéseiről.