Kisinformatikusok versenye a Miskolci Egyetem Comenius Főiskolai Karán

Május 4-én 10. alkalommal került sor a „Játssz velünk informatikát!” vetélkedőre a Miskolci Egyetem Comenius Főiskolai Kar Reál Tudományok Intézetének szervezésében, ezúttal másodszorra az NJSZT anyagi támogatásával.

Az I. kategóriában 1-2. osztályos, a II. kategóriában 3-4. osztályos tanulók alkottak 2 fős csapatokat. 

A feladatok összeállításában, a verseny lebonyolításában, az értékelésben az Informatika Intézeti Tanszék oktatói és a gyakorló iskola informatikát tanító kollégái mellett fontos szerep jutott az informatika műveltségterület hallgatóinak, valamint az NJSZT B-A-Z megyei szervezetének. A feladatok közt szerepeltek olyanok is, amelyek megoldásához Neumann János életéről, illetve munkásságáról kellett adatgyűjtést végezni az Interneten. Volt hasonló feladat az NJSZT-vel kapcsolatban is.

A vetélkedő szervezői törekedtek arra, hogy a játékos verseny végeztével sikerélményben gazdag, elégedett gyermekek távozzanak azzal az elhatározással, hogy a következő évben újabb ismeretekkel gyarapodva ismét jönnek. 
Minden résztvevő tárgyjutalomban részesült, de legjobban annak az oklevélnek örültek, melyeken saját fényképüket fedezték fel, amint éppen az aznap délelőtti feladatok megoldásával „küzdenek”.
 

Eredmények:
I. kategória

Helyezés: 1.
Név: Bodnár Ákos 1. o, Livják Áron 1.o
Iskola: ME Árvay József Gyakorló Ált. Isk., Sárospatak
Felkészítő tanár: Sasiné Kántor Katalin

Helyezés: 2.
Név: Kövér Ákos 2. o, Molnár Dániel 2. o
Iskola: Kazinczy Ferenc Ált. Isk., Sátoraljaújhely
Felkészítő tanár: Kozmáné Dudás Éva

Helyezés: 3.
Név: Mazin Eszter 2. o, Dakos Adrienn 2. o
Iskola: ÁMK Ált. Isk., Karcsa
Felkészítő tanár: Balogh Sándorné

Helyezés: 3.
Név:   Baráth Benedek 2. o, Hunyadi Bence 2. o 
Iskola:   ME Árvay József Gyakorló Ált. Isk., Sárospatak  
Felkészítő tanár: Sasiné Kántor Katalin
 

II. kategória

Helyezés: 1.
Név: Mikola Györgyi 4. o, Sándor Bence 4. o
Iskola:   Tiszalúci ÁMK , Tiszalúc
Felkészítő tanár:  Fink Tamás  

Helyezés: 1. 
Név: Andrássy Levente 4. o, Gönczy Márk 4. o 
Iskola: ME Árvay József Gyakorló Ált. Isk., Sárospatak
Felkészítő tanár: Sasiné Kántor Katalin 

Helyezés: 2.
Név: Novák Dániel 4. o, Szemkó Balázs 4. o
Iskola: Sárospataki Református Kollégium és Gimnáziuma Általános Iskolája és Diákotthona 
Felkészítő tanár: Kállainé Sóstói Edina  

Helyezés: 3.
Név: Ferkovics Réka 4. o, Feke Szilvia 4.o
Iskola: Molnár Mózes ÁMK, Bodroghalom 
Felkészítő tanár: Kiss Jánosné

Helyezés: 3.
Név: Ducsai Gergely 4. o, Szabó Ákos 4.o
Iskola: Jókai Mór Tagintézmény, Sátoraljaújhely
Felkészítő tanár: Nyitrainé Tóth Anikó

Míg a gyermekek vetélkedtek, a felkészítő kísérő tanárok informatikai konferencián vettek részt, melynek előadói a Reál Tudományok Intézetének oktatói voltak.

A konferencia programja:

  • Siposné Majtényi Andrea főiskolai adjunktus: Képességek, kompetenciák
  • Wiersumné Dr. Gyöngyösi Erika főiskolai tanársegéd: A játék szerepe a matematika oktatásban
  • Stókáné Palkó Mária főiskolai docens: Versenyfeladatok
  • Dr. Nagy György főiskolai docens: Multimédiás oktatóprogramok a természetismeret oktatásában
  • Livják Emília főiskolai adjunktus: Számítógép és sport
  • Dr. Stóka György egyetemi docens: Pedagógiai mérések-értékelések informatikai támogatással