Részletes keresés
Találatszám ebben a szűrésben összesen: 9230
130 / 462. oldal, 2581 - 2600. találat
Az Informatikatörténeti Fórum (iTF) közreműködésével - 1. rész
A Társaságon belül a Múlt örökségnek két nagy ága van: a tárgyiasult eszközök kiállítása, az Informatika Történeti Kiállítás (ITK, honlapja https://ajovomultja.hu/ ) Szegeden (meg a még nem kiállított eszközök a Raktárbázison) és a digitális örökség bemutatásra készített honlap, az Informatikatörténeti Fórum (iTF) honlapja (https://itf.njszt.hu/), melynek szerves része az Informatikatörténeti Adatár (ITA).
A 2023/24-es tanévnyitó fórumot az ICDL vizsgaközpontok, vizsgáztatók részére hirdetjük meg, de az elmúlt évekhez hasonlóan, a témában érdekeltek, például az ICDL vizsgára felkészítő tanárok is részt vehetnek rajta. Az iskolában oktató tanárok időbeosztását is figyelembe véve, az eseményt 15 órától tartjuk.
A digitális kompetencia erősítése a munkaerőpiacon, az oktatásban és a társadalomban
Az ICDL program a közelmúltban jelentős mérföldkőhöz ért abban való küldetésében, hogy a digitális kompetenciák színvonalát minőségi tanúsítási programok fejlesztése, népszerűsítése és világszerte történő biztosítása révén emelje. Az ICDL több mint két évtizedes tapasztalatával a világ több mint 100 országában több mint 17 millió sikeres vizsgázónak adhatta már át az ICDL minősítését.
Meghívó
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatikatörténeti Fóruma (NJSZT iTF), az Óbudai Egyetem (ÓE) és a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) tisztelettel meghívja Önt az iTF Nagy Számítástechnikai Műhelyek sorozatának következő rendezvényére.
Alig tértek haza a Közép-Európai Informatikai Diákolimpiáról (CEOI), ezüstéremmel a nyakukban, már utaznak is tovább Szegedre, a legnagyobb, csúcs IT-diákolimpiára, az IOI-ra, melyet idén hazánk rendez - s melyen hat másik magyar tehetség mellett ők képviselik Magyarországot!
Molnár Istvánnal és Tarján Bernáttal beszélgettünk.
A németországi Magdeburgban rendezett informatikai versenyen a közép-európai régió és a vendégországok mintegy ötven diákja mérte össze tudását, a négytagú magyar diákdelegáció tagjai közül ketten ezüstéremmel tértek haza. A CEOI-n induló magyar középiskolások néhány nap múlva az idén Szeged megrendezett világversenyen, a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) is megmérettetik magukat.
A Tanárnő sokrétű munkájának fontos része az a mintegy 45 év, amit az idén 55 éves NJSZT-ben dolgozott és dolgozik végig önzetlenül a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szervezetünk vezetőjeként.
A számítógéptudomány, a robotika, a mesterséges intelligencia alkalmazásainak területén végzett kiemelkedő oktató, nemzetközi hatókörű tehetséggondozó és tudománynépszerűsítő munkájáért, a Magyar Ifjúsági Robot Kupa versenyek elindításáért és szervezéséért, a magyar diákok nemzetközi versenyeken való részvételét odaadóan támogató, szemléletformáló munkájáért érdemelte ki az éremkeresztet.
Júliusban kiváló eredményekkel tért haza a négyfős magyar diákdelegáció a Svédországban rendezett EGOI-ról, az Európai Lány Informatikai Diákolimpiáról. Ketten is ezüstérmet szereztek: Fülöp Csilla, a Szegedi Radnóti Miklós Gimnázium diákja és Keresztély Zsófia, a budapesti Szent István Gimnázium tanulója.
A lányok a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében készültek föl a versenyre, az ELTE Informatikai Kar, a Nemzeti Tehetség Program és a Boston Consulting Group támogatásával. Most az érmesekkel beszélgettünk, EGOI-s élményekről, az oda vezető útról és a jövőről. Mindannyiunk jövőjéről.
10-12 éves tanulók figyelmébe ajánljuk
A SpaceBuzz® Hungary Oktatástámogató, Klíma- és Környezetvédelmi Alapítvány a 2023/24-es tanév I. félévében is elindítja 10 -12 éves tanulók részére a térítésmentes SpaceBuzz® Oktatási Programot. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A programra várják iskolák jelentkezését az alábbi felületen
Regisztráció a 2023/24-es tanév I. félévében induló SpaceBuzz® Oktatási Programra (google.com)
2023-ben XXVIX. alkalommal került megrendezésre a Multimédia az oktatásban nemzetközi konferencia, a szegedi Szent-Györgyi Albert Agora, valamint a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, Multimédia az Oktatásban Szakosztály közös szervezésében.
A nyár folyamán nagyon sok érdeklődő, közel 1000 fő volt kíváncsi a kiállításunkra. Meglepődve tapasztaltuk, hogy egyre több olyan vendég van, aki tárlatvezetés nélküli jegyet vált és később mégis igényli ezt a szolgáltatást. Az ország számtalan helyéről, pl. Sátoraljaújhelyről, Békéscsabáról, Szentesről, Gyöngyösről, valamint Kolozsvárról, továbbá Olaszországból, Spanyolországból, Törökországból, Izraelből és Amerikából is voltak látogatóink.



