Versenyeredmények: Országos Grafikus Programozási Verseny és a Nemes Tihamér Országos Alkalmazói Tanulmányi Verseny

Lezajlottak a 2023/24-es Országos Grafikus Programozási Verseny és a Nemes Tihamér Országos Alkalmazói Tanulmányi Verseny döntői.

 

Az Országos Grafikus Programozási Verseny

Az Országos Grafikus Programozási Verseny egyike társaságunk nagyhagyományú tehetséggondozó versenyeinek, melyet a Neumann Társaság Tehetséggondozási szakosztálya és az ELTE Informatikai Kar közösen szervez, 1998 óta. A 3-fordulós verseny célja az algoritmikus gondolkodással és vizuális programozással kapcsolatos ismeretek összemérése – négy korcsoportban (3-12. évfolyamosoknak). A diákok az életkoruknak és differenciált tudásuknak megfelelő tananyagot és készségeket a tanórákon és a tehetséggondozó szakkörökön sajátítják el.

A korcsoportbontások szerinti teljes eredménylista ide kattintva érhető el.

1. korcsoport – 3-4. osztályosok

A versenyszabálynak megfelelően a legkisebbeknek csak két fordulót tartottunk, a regionálisé maga a végeredmény.

A vármegyék első helyezettjei:

  • Győrffy Szabolcs, 4. oszt., Fodros utcai Általános Iskola, Budapest (180 pont)
  • Farkas Gréta, 4. oszt., SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola, Szeged (195 pont)
  • Szilágyi Vince, 4. oszt., Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen (147 pont)
  • Paksi Zoltán, 4. oszt., Györffy István Katolikus Általános Iskola, Karcag (137 pont)
  • Kovács Máté, Balogh Olivér és Mikos Adél (holtverseny), 4. oszt., Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola, Szentendre (195 pont)
  • Vajda Marcell, 4. oszt., Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium (98 pont)
  • Szalay István, 4. oszt., Szent László Katolikus Általános Iskola, Sárvár (142 pont)
  • Koch Alex, 4. oszt., Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém (94 pont)
  • Hóbor Áron, 4. oszt., Lenti Általános Iskola és Gimnázium Arany János Tagintézménye, Lenti (87 pont)

Az 37 regionális fordulóba jutott induló közül 5 lány (15,62%), 32 fiú, 5 fővárosi és 32 vidéki iskolába jár.

2. korcsoport – 5-6. osztályosok

  • 1. helyezett: Streicher Marcell, 6. oszt., Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola (190 pont)
  • 2. helyezett: Hutyánszki Áron, 6. oszt., Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola (189 pont)
  • 3. helyezett: Sebestyén Ákos, 6. oszt., Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola, Nyíregyháza (158 pont)

Az 54 korcsoport-döntőbe jutott induló közül 15 lány (27,77%), 39 fiú, 7 fővárosi és 47 vidéki iskolába jár.

3. korcsoport – 7-8. osztályosok

  • 1. helyezett: Maróti Bálint, 8. oszt., Radnóti Miklós Gimnázium, Szeged (199 pont)
  • 2. helyezett: Ecsédi Tamás, 7. oszt., Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém (186 pont)
  • 3. helyezett (holtverseny): Páll Tamás, 8. oszt., NyE Eötvös József Általános Iskola és Gimnázium, Nyíregyháza (180 pont)
  • 3. helyezett (holtverseny): Vukics Simon Zétény, 7. oszt., Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa (180 pont)

Az 56 korcsoport-döntőbe jutott induló közül 13 lány (23,21%), 43 fiú, 10 fővárosi és 46 vidéki iskolába jár.

4. korcsoport – 9-12. osztályosok

  • 1. helyezett: Kökény Ignác, 12. oszt., Vajda János Gimnázium, Keszthely (200 pont)
  • 2. helyezett: Suszter Bálint, 11. oszt., Eötvös József Gimnázium, Budapest (197 pont)
  • 3. helyezett: Galambos Péter András, 12. oszt., Vajda János Gimnázium, Keszthely (196 pont)

A 75 korcsoport-döntőbe jutott induló közül 11 lány (14,66%), 64 fiú, 10 fővárosi és 65 vidéki iskolába jár.

 

Nemes Tihamér Országos Alkalmazói Tanulmányi Verseny

A Nemes Tihamér Országos Alkalmazói Tanulmányi Versenyt egy kategóriában, két korcsoportban rendezzük. Ezen a tanulmányi versenyen az egyes alkalmazások felhasználói tudásáról számolnak be a versenyzők. A feladatok azt a praktikus tudást mérik fel, amelyre egy mai munkahely ügyviteli gyakorlata során szükség van, úgymint: szövegszerkesztés, táblázatkezelés, adatbázis-kezelés, prezentáció-készítés, rasztergrafika, vektorgrafika, honlapszerkesztés.

A korcsoportbontások szerinti teljes eredménylista ide kattintva érhető el.

1. korcsoport – 7-8. osztályosok

  • 1. helyezett: Ecsédi Tamás, 7. oszt., Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola (323 pont)
  • 2. helyezett: Czakó Lóránt, 8. oszt., Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium (310 pont)
  • 3. helyezett: Gadányi Ruben, 8. oszt., Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola, Kaposvár (302 pont)

A 25 korcsoport-döntőbe jutott induló közül 9 lány (36%), 16 fiú, 3 fővárosi és 22 vidéki iskolába jár.

2. korcsoport – 9-11. osztályosok

  • 1. helyezett: Papp Lili, 10. oszt., Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium, Eger (346 pont)
  • 2. helyezett: Gyenes Bence, 10. oszt., Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium, Eger (341 pont)
  • 3. helyezett (holtverseny): Bozsó Ádám, 10. oszt., Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Lehotai Gergely, 10. oszt., Pécsi Janus Pannonius Gimnázium és Pulka Gergely Tamás, 10. oszt., Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium (331 pont)

Az 57 korcsoport-döntőbe jutott induló közül 16 lány (28%), 41 fiú, 7 fővárosi és 50 vidéki iskolába jár.

Szeretettel gratulálunk a diákoknak, családjuknak, felkészítőiknek, iskoláiknak!

1

Díjátadók

2024. május 23-án lesznek a Neumann János Számítógéptudományi Társaság által gondozott informatikai versenyek ünnepélyes díjkiosztói az ELTE Informatikai Karán. A szervezők nagy szeretettel várnak minden érintettet a díjátadóra és az előtte / utána szervezett programokra. Kérjük, május 15-ig regisztráljatok!

 

Köszönjük, Nemzeti Tehetség Program – 1823!

NTPKIM