A konferencia fő célkitűzése lehetőséget biztosítani a nyelv- és beszédtechnológia területén végzett kutatások eredményeinek ismertetésére és megvitatására.
konferencia
2025. január 21-én zsúfolásig megtelt érdeklődőkkel az Óbudai Egyetem százfős előadóterme, hogy negyedik alkalommal ünnepeljük meg közösen a Magyar Informatika Napját, mely alkalomból az „informatika és jóllét” és az „informatika – játékosan és komolyan” tárgykörökben hallhattunk előadásokat.
A január 21-én délután zajló Magyar Informatika Napja konferencián előzetes regisztrációt követően ingyenesen vehetnek részt az érdeklődők.
Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság által szervezett tudományos konferenciák 2025-ben
1959. január 21-én mutatták be a sajtónak az első magyar Neumann-elvű, elektronikus számítógépet, az M-3-at. A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) erre emlékezve teremt hagyományt: ünnepeljük meg a Magyar Informatika Napját
Dr. Kertész Gábor szakosztályi elnök beszámolója a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként harmadik alkalommal megrendezett HPC konferenciáról
Breuer Pál beszámolója a november 26-i iTF rendezvényről
Raffai Mária beszámolója a 2024. november 8-9-én zajlott XX. OGIK Konferenciáról
A konferenciát 2024. november 14-15-én rendezték, Visegrádon.
2024-ben 30. JUBILEUMI alkalommal kerül megrendezésre a Multimédia az oktatásban nemzetközi konferencia a Neumann János Számítógéptudományi Társaság Multimédia az Oktatásban Szakosztály által Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián.
A 2024. október 30-án véget ért ISSEP 2024 (International Conference on Informatics in Schools: Situation, Evolution and Perspectives) konferencia, amely az ELTE IK Lágymányosi kampuszán került megrendezésre, hatalmas sikerrel zárult. Sajtóközlemény.
A Neumann Társaság Képfeldolgozók és Alakfelismerők Szakosztályának kétévente megrendezésre kerülő találkozója
A 17. ISSEP konferencia az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara és a Neumann Társaság együttműködésében, az ECACON és a MECENATÚRA pályázatok támogatásával, Budapesten kerül megrendezésre 2024. október 27-30. között.
A Szent-Györgyi Albert Agórában megtartott rendezvényre az ország minden részéről érkeztek ICDL vizsgaközpontok tanárai, vizsgáztatói, vezetői, és helyi középiskolákból diákok jöttek el, hogy részt vegyenek a színes programon. A résztvevőket az intézmény igazgatója, Orbán Hedvig köszöntötte, aki elmondta azt is, hogy a két intézmény között már sok év óta szoros az együttműködés.
Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) 2024. október 10-13. között Brassóban, a Áprily Lajos Főgimnáziumban szervezi meg a XXV. Energetika-Elektrotechnika – ENELKO és XXXIV. Számítástechnika és Oktatás – SzámOkt Multi-konferenciát.



