NJSZT Hírlevél - 448. sz. - 2022. 05. 12.

FÓKUSZBAN
Új szelek fújnak az európai informatikusok közösségében. Mit kaphatunk a CEPIS-től?
Új szelek fújnak az európai informatikusok közösségében. Mit kaphatunk a CEPIS-től?

A Council of European Professional Informatics Societies (CEPIS), 29 európai ország, összesen kb. 450 ezer tagot számláló informatikai társaságainak szövetsége, melynek a Neumann Társaság is tagszervezete. A CEPIS 2022. május 5-én tartotta tisztújítóját, amelyen a tagországok 2/3-a személyesen vett részt Athénban, a többiek online kapcsolódtak be az eseménybe. 

Ennek kapcsán számos új stratégiai és praktikus kezdeményezés született, szélesedett az európai kapcsolatrendszer, és nem utolsó sorban új vezető személyiségek is megkezdik a munkát.

Mindezt egy CEPIS-t bemutató új infografikával illusztráljuk. További részletek:

Új szelek fújnak az európai informatikusok közösségében | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

1%

 

Adó 1%

A Hírlevélben is olvasható munkáinkat nélkülözhetetlenül segítik az 1% felajánlások. Köszönjük!

HÍREK
A Kvantum hangja – május 12-én újabb online meetuppal jelentkezünk!
A Kvantum hangja – május 12-én újabb online meetuppal jelentkezünk!

Teltház!

A kvantum hangja – a kvantumszámítás világmegváltó technológia vagy csak egy újabb „buzzword”? Erre keressük a választ együttműködő partnerünkkel, a QHungary-val közösen rendezett, új online meetupunkon.

Vége a Neumanni elveknek? Elfelejthetjük a hagyományos számítógépeket, melyek névadónk, Neumann János által lefektetett elvek szerint épülnek fel? Nem olyan egyszerű erre a válasz, ezért úgy gondoltuk, megismertetjük az érdeklődő szakembereket ezzel a technológiával, működésével, felhasználásával és az előttünk álló jövővel.

Várunk mindenkit, aki szeretne kicsit több ismerethez jutni arról, hogy épül fel egy ilyen gép és arról, hogy milyen algoritmusokat lehet ezekben megalkotni. Az előbbi témáról Asbóth János (A BME és a Wigner Központ munkatársa) beszél, az utóbbiról pedig Zimborás Zoltán (Wigner Központ).

A KVANTUM HANGJA: Kvantumszámítás: világmegváltó technológia vagy csak egy újabb „buzzword’?

NJSZT-s tagok az MTA-n
NJSZT-s tagok az MTA-n

Az MTA levelező tagjává választották Szirányi Tamást (KÉPAF szakosztályunk alapító elnöke, Kalmár-díjas 2021-ben) és Szirmay-Kalos Lászlót (GRAFGEO szakosztályunk alapítója, jelenleg alelnöke, KÉPAF elnökségi tag, Kalmár-díjas 2013-ban). Szeretettel gratulálunk!  Az MTA külső tagja lett ifj. Székelyhidi László, a Neumann professzori cím birtokosa.

Szeretettel gratulálunk! Forrás:  https://mta.hu/kozgyules2022/bemutatjuk-a-magyar-tudomanyos-akademia-uj-tagjait-112124 

  A pdf-ben bemutatásuk is szerepel: https://mta.hu/data/dokumentumok/egyeb_dokumentumok/2022/tagok_2022_NET-2.pdf

Erasmusos diákot fogadtunk
Erasmusos diákot fogadtunk

Erasmusos diákot fogadtunk Katalóniából: Andreu Garcia Bennasar a Társaság új, készülő weblapjához kapcsolódó informatikai előkészítő feladatokat látott el. Sok hasznos, értékes feladatot tudtunk adni a diáknak, akivel kollégáink angolul és spanyolul is tudtak kommunikálni. Máskor is szívesen fogadunk nemzetközi - és hazai - diákokat, akik a Neumann Társaság sokféle tevékenységének megfelelően változatos feladatokat kaphatnak. 

Erasmusos diákot fogadtunk | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

Nők az IT-ban – webinár júniusban!
Nők az IT-ban – webinár júniusban!

A munkaadók szerepe a nők IT-szektorban való elhelyezkedésében - erről is lesz szó a nemzetközi webináron, melynek előadója a CEPIS Women in IT csoport képviseletében Petra Kotuliakova (Szlovák Műszaki Egyetem)

Women in tech - what role should companies play? - ITPE (itprofessionalism.org)

TEHETSÉGGONDOZÁS
Díjazták Magyarország informatikában legjobb diákjait
Díjazták Magyarország informatikában legjobb diákjait

Több mint kétszáz olyan magyar diákot díjaztak május 5-én, akik a Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kara által szervezett informatikai versenyeken kimagasló eredményeket értek el. A több száz diák mellett a kísérő szülők, nagyszülők öröme, ünnepe is felemelő volt. Külön öröm, hogy egyre több lány vesz részt a tanulmányi versenyeken, a 3-6. osztályosok körében például már csaknem teljesen kiegyenlített a nemek aránya.

A pandémia visszaszorulása nyomán a hazai informatikai tanulmányi versenyeken szereplő diákok 2022. május 5-én, a Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kar közös díjátadó napján, az ELTE Informatikai Karának épületében, személyesen vehették át okleveleiket. Délelőtt Magyarország legnagyobb, online zajló informatikai versenyének, az e-Hódnak a legjobbjainak díjátadója zajlott, délután pedig az Országos Grafikus Programozási Verseny és a Nemes Tihamér Programozási- és Alkalmazói Versenyek legjobban szereplő versenyzői vehették át okleveleiket.

Díjazták Magyarország informatikában legjobb diákjait | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

ECDL/ICDL
Az Európai Bizottság publikálta a DigComp 2.2-es verzióját
Az Európai Bizottság publikálta a DigComp 2.2-es verzióját

Az Európai Bizottság közzétette a DigComp 2.2-t, amely olyan kulcsfontosságú új területeket foglal magában, mint a mesterséges intelligencia, az IoT (dolgok internete) és a távmunka. A frissítés a DigComp, az EU digitális kompetencia-keretrendszerének korábbi verzióira épít, amelynek célja, hogy segítsen meghatározni, mit jelent ma a digitális kompetencia. Az eszköz sokféle helyzetben használható, beleértve a digitális készségek képzésének tervezését és értékelését.

Az ICDL-t mind belsőleg az ICDL Alapítvány, mind külsőleg az UNESCO és az UNICEF független elemzései során leképezték a DigComp-hoz. A leképezési gyakorlatok azt találták, hogy az ICDL nagyon szorosan illeszkedik a DigComp-hoz!

Az Európai Bizottság publikálta a DigComp 2.2-es verzióját | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

Továbbra is lehet vizsgamentességgel ECDL bizonyítványt igényelni informatikai érettségi alapján!
Továbbra is lehet vizsgamentességgel ECDL bizonyítványt igényelni informatikai érettségi alapján!

Fontos hír! Kérjük minél több diák, informatikatanár felé közölni!

Az Informatika illetve az Informatika alapismeretek érettségi vizsgatantárgyból négyes vagy ötös érdemjegyet szerzett diákok jogosultak az ECDL/ICDL bizonyítvány kiváltására.

Az ECDL/ICDL hazai képzését, a nemzetközi vizsgarendszert felügyelő Neumann Társaság az oktatásért felelős szaktárcával kötött korábbi megállapodás értelmében évek óta biztosítja a középszintű és emelt szintű informatika érettségi vizsgát jeles, és néhány éve a négyes érdemjegyre teljesítők is számára az ECDL/ICDL bizonyítványt, további vizsga letétele nélkül. A mentesség az előre hozott érettségire, valamint az informatika ismeretek ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyból érettségizőkre is vonatkozik.

Továbbra is lehet vizsgamentességgel ECDL bizonyítványt igényelni informatikai érettségi alapján | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

SZAKOSZTÁLY
Legközelebb a portugál EU RoboCupJunioron szurkolhatunk a MIRK-en bizonyított robottudós diákoknak!
Legközelebb a portugál EU RoboCupJunioron szurkolhatunk a MIRK-en bizonyított robottudós diákoknak!

Április 20-án került megrendezésre az idei HRCJ rendezvény. A betűszó feloldása a Hungarian RoboCup Junior, vagyis az ifjú, robotikával foglalkozó versenyzők válogatóversenye. Magyarul ez Magyar Ifjúsági Robotkupa (MIRK) névre hallgat. A MIRK kvalifikációs verseny célja, hogy a minősített magyar csapatok számára lehetőséget nyújtson kijutni a RoboCup világbajnokságra (júl. 11-17.) Bangkokba és az európai RoboCupJunior-ra (jún. 1-4.) Portugáliába. Azonban ez látogatóként is érdekes program volt: robotszínház, menekülőverseny és robotfoci - ezeket csinálni, de nézni is jó!

A verseny hozadékaként, a Neumann Társaság és a Nyíregyházi Egyetem együttműködési megállapodást írt alá. Szeretnénk a jövőben hasonló, de nem kizárólag robotika tárgyú rendezvények szervezését támogatni, valamint szorosabbra fűzni a szálakat a Társaság és az Egyetem között. 

A MIRK minősítő versenyen első helyezett csapatok már regisztrálhatnak az EU RCJ-re! Részletek:

Legközelebb a portugál EU RoboCupJunioron szurkolhatunk a MIRK-en bizonyított robottudós diákoknak!

X. Magyar Számítógépes Grafika és Geometria Konferencia
X. Magyar Számítógépes Grafika és Geometria Konferencia

Számítógépes Grafika és Geometria Szakosztályunk (GRAFGEO) a SZTAKI-val és a BME Irányítástechnika és Informatika Tanszékkel 2022-ben 10. alkalommal rendezi meg a Magyar Számítógépes Grafika és Geometria konferenciát Budapesten a SZTAKI-ban.

A konferencia részvétel NJSZT tagoknak ingyenes! A június 9-én tartandó konferenciára május 27-ig várjuk az előadásokat. Szemezgessünk az izgalmas témákból: gépi látás, VR, orvosi képalkotás, AI és mélytanulás a vizuális informatikában!

X. Magyar Számítógépes Grafika és Geometria Konferencia | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

30th Summer School on Image Processing
30th Summer School on Image Processing

Az SSIP Nemzetközi Képfeldolgozó Nyári Iskolát szegedi kollégáink és partnereik rendezik már 30 éve. KÉPAF szakosztályunk is rendszeresen képviselteti magát rajta, de az NJSZT más tagjait is érdekelheti! Július 7-től július 16-ig a képfeldolgozás és a gépi látás nemzetközileg elismert kutatóival folytathatunk eszmecserét, a hallgatók pedig debütálhatnak előadásaikkal, nemzetközi csapatokban, projektfeladatokban dolgozhatnak!

30th Summer School on Image Processing | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

Megújult közel 50 éves MI Szakosztályunk!
Megújult közel 50 éves MI Szakosztályunk!

Május 5-én zajlott le a Neumann Társaság MI szakosztályának taggyűlése, melyen új tisztségviselőket választottak a tagok. A leköszönő elnök, Dr. Csirik János átadta a stafétabotot Gulyás Lászlónak, aki az ELTE most megnyílt MI tanszékének docense, az NJSZT alelnöke. A szakosztály alelnöke Máhr Tamás lett, titkára pedig az MI tanszék vezetője, Botzheim János.

A szakosztály eddig leginkább az évente megrendezett nyelvi konferenciájáról volt ismert, de tervek között szerepel a szakosztály életének és szakmai munkájának fellendítése, színesítése, melyhez az ELTE és a tanszékkel szorosan együttműködő ipari szereplő, a Bosch kitűnő alapot biztosíthat.

Sok sikert és kitartást kívánunk az új vezetésnek, és várjuk, hogy hírt adhassunk az eseményekről.

Szombathelyi Robotverseny
Szombathelyi Robotverseny

Több mint 80 fő részvétele várható a május 26-án, Szombathelyen, az Agora Sportházban megrendezésre kerülő Szombathelyi Robotversenyen. A „terepasztal” és „labirintus” versenyszámban önállóan működő mobilrobotot is létre kell hozniuk a résztvevő csapatoknak. A szombathelyi versenynek nagy hagyománya van, idén már negyedik alkalommal kerül ez megrendezésre. A robotok világa vonzó sok diák számára, ez valódi terepe a játszva tanulásnak. A verseny megszervezésében oroszlánrésze van Nemes Józsefnek, a Neumann Társaság Vas megyei szakosztály elnökének. A későbbiekben beszámolunk majd az eredményekről.

Negyedik Szombathelyi Robotverseny | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

ÖRÖKSÉG
A Számítógépépítő – Simonyi Endre tiszteletére tartunk témanapot
A Számítógépépítő – Simonyi Endre tiszteletére tartunk témanapot

Egy honfitársunk, aki elhozta a mikroszámítógépek mozgalmát Amerikából!

Május 28-án, délelőtt 11 órától 15 óráig mindenkit várunk a Neumann Társaság Informatika Történeti Kiállításába, a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorába! A normál belépőjeggyel látogatható témanapon az amerikai Homebrew Computer Clubot Magyarországon meghonosító PC-úttörőről, Simonyi Endréről és a magyar HCC számítógépépítő klubról emlékezünk meg.

11 órától 13 óráig előadások Simonyi Endréről, az NJSZT szakosztályává vált HCC megálmodójáról és működtetőjéről. 13 órától vitrinavató: a híres tudóshoz kapcsolódó emlékekkel és korai házi számítógépekkel bővül kiállításunk! 15 óráig tárlatvezetések, interaktív videojáték lehetőség.

Mindenkit szeretettel várunk! További információk hamarosan itt:

A jövő múltja | Megőrizni a múlt értékeit, alkalmazkodni a jelenhez, befolyásolni a jövőt. (ajovomultja.hu)

Érző lélek és precíz dokumentátor
Érző lélek és precíz dokumentátor

Április 29-én Sántáné-Tóth Editről tartottunk emlékkonferenciát.

Az élete utolsó pillanatáig aktív informatikus Informatikatörténeti Adattárunk kiemelkedően aktív és lelkiismeretes szerkesztője volt, ezért is hagyott óriási űrt maga után. A konferencia bepillantást engedett életébe – és fordulatos pályája állomásaiba is.

Egy ilyen emlékkonferencia a „gyászmunka” része is. Amikor búcsúzunk valakitől, magunkat is sajnáljuk, hogy többé nem találkozhatunk vele. Az informatika történetével foglalkozók pedig joggal érezhetik úgy, hogy a dokumentálást mielőbb meg kell kezdeniük: a személyes emlékek feldolgozásával is.

Részletek:

Érző lélek és precíz dokumentátor | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

A magyar számítástechnika inkubátorháza
A magyar számítástechnika inkubátorháza

A magyar informatika kezdete 1953-ra tehető, s az a szervezet, amely keltetője a magyar informatikának, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), amely kiemelt szerepet, felhatalmazást kapott az ügyviteli gépek terjesztésében, az ügyvitel gépesítés, a számítástechnika alkalmazásainak országos támogatásában, az ismeretek terjesztésére és oktatására, valamint szerepet kapott az országos számítógép ill. szoftver ellátásban is egészen 1993-ig. 

Havass Miklós vezetésével, a szerkesztőség közreműködésével az ITF Tárlatok rovata újabb összeállítással gazdagodott „ A KSH Birodalom” címmel. A Tárlatok rovat célja, hogy az Informatika Történeti Adattárban levő információk közti összefüggéseket mutassa be kurátori, szakértői munkával.  

Az összeállítás a KSH belső, informatikával foglalkozó szervezetein túl az intézmény által alapított, felügyelt, irányított intézmények, vállalkozások hálóját mutatja be: az azóta eltűnt szervezetek mellett számos ma is létező vállalkozás eredetét is felfedezhetik az érdeklődő olvasók. 

Kalandra fel! KSH birodalom - ITF, NJSZT Informatikatörténeti Fórum

Május 19-én kint leszünk a SzeBIT-en
Május 19-én kint leszünk a SzeBIT-en

Szeged minden évben egy napra a jövő technológiáinak kelet-európai fővárosa lesz: az IT világcégek magyarországi részlegei ezen a napon mutatják be leginnovatívabb, legfuturisztikusabb termékeiket, megoldásaikat. Igyekszünk emlékeztetni őket a „jövő múltjára”, ezért egy múzeumi standdal mi is képviseltetjük magunkat, jelezve, hogy Szegeden nemzeti büszkeségre okot adó informatikai gyűjtemény is látogatható!

SzeBIT Szeged Business & IT

JELES EMBEREK
Elhunyt Bélády László
Elhunyt Bélády László

Szomorú hír érkezett Texasból: 93 éves korában elhunyt Bélády László, a szoftvertechnológia nemzetközi hírű vezető személyisége, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja, a Neumann Társaság életműdíjasa.

A családja által kiadott angol nyelvű nekrológ itt olvasható. Honlapunkon megtalálható a róla 2014-ben készült videóportré. A szakmai irányításával sok éven át működő Szoftvertechnológiai Fórum nagymértékben hozzájárult a hazai szoftveripar nemzetközi kapcsolatainak fejlődéséhez.

Nyugodjék békében!

Elhunyt Bélády László - ITF, NJSZT Informatikatörténeti Fórum

SIPKA LÁSZLÓ (1937-2022)
SIPKA LÁSZLÓ (1937-2022)

Elhunyt Sipka László villamosmérnök, mérnök-közgazdász. Ipar- és gazdaságfejlesztéssel, történelmünkkel, műszaki hagyományainkkal és eredményeinkkel, technikatörténettel foglalkozó cikkek, tanulmányok, könyvek szerzője, szerkesztője. Részt vett az „Álmok álmodói – világraszóló magyarok” (Millenáris kiállítás, 2001 – 2002) című kiállítás tervezésében és megvalósításában.

Az NJSZT Életműdíját 2007-ben kapta meg „a számítástechnika hazai elterjesztésében és az informatika társadalmi hatásainak kritikus elemzésében több évtizeden át végzett tevékenységéért.

Szomorú szívvel búcsúzunk kedves kollégánktól!

Sipka László (1937-2022) | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

PARTNEREK
25 éves a PMSZ – 37. Körkapcsolás június 2-án!
25 éves a PMSZ – 37. Körkapcsolás június 2-án!

Ebben az évben számos eseménnyel emlékezik meg a Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ) megalakulásának 25. évfordulójáról. A PMSZ a legnagyobb hazai projektmenedzsereket tömörítő szakmai szervezet, egy közösség, élő szakmai fórum, ahol a szakemberek és az érdeklődők is rendszeresen a legkülönbözőbb formákban (konferenciákon, klubesteken, tematikus csoportokban, megmérettetéseken, podcaston) megoszthatják tapasztalataikat, szakmai információkat szerezhetnek, véleményt cserélhetnek, kapcsolatokat építhetnek.

A Neumann Társasággal való együttműködés alapját az is jelenti, hogy a hazai projekt életben ma is meghatározó súllyal szerepelnek az informatikai fejlesztési projektek, ilyen hátterű projektmenedzserek (PM). Ezért is vállalunk részt, mint az ifjúsági PM versenyek és az ÉV PM díjazásában. 

A PMSZ nagy konferenciájának, a Körkapcsolásnak június 2-án központi témája a jövő, hogyan látjuk a jelenből a jövőt, hogyan tudnak együtt dolgozni a projektekben a különböző generációk és mit hoz a technológiai fejlődés projektmunkában, milyen feladatkörök változnak, szűnnek meg.

https://pmsz.hu/rendezvenyeink/37-korkapcsolas-konferencia/

KöMaL-infók Nemesre készülőknek
KöMaL-infók Nemesre készülőknek

Középiskolai Matematika és Fizikai Lapok (ismertebb nevén KöMaL) a hagyományos matematika és fizika pontversenyei mellett már évek óta indít informatika versenyeket is. A feladatok egy része alkalmazói jellegű, másik része programozási típusú. A feladatok megoldása hasznos a Nemes Tihamér versenyekre, valamint az informatika OKTV-re történő készülésnél. Ezen kívül a havonta kitűzött öt feladat között mindig van egy emelt szintű érettségire felkészítő feladat is.

Az utóbbi évek nehezebb programozási (S jelű) feladatai és a 2015-2016-os tanévben indult I/S feladatok teljesen kompatibilisek e fenti két verseny 2. fordulós és döntős feladataival. 

KöMaL-infók Nemesre készülőknek | Neumann János Számítógéptudományi Társaság (njszt.hu)

A Miskolci Egyetemen rendezik meg a WRO első regionális fordulóját
A Miskolci Egyetemen rendezik meg a WRO első regionális fordulóját

Május 10-én lezárult a WRO Lego robotépítési és -programozási verseny 2022-es szezonjának regisztrációja. Az idei évre összesen 113 csapat regisztrált, ők a WRO 2022-es versenyszezonjában a május 12-től induló regionális fordulókon mérhetik össze tudásukat 3 kategóriában és 3 korosztályban. A 2022-es versenyszezon témája: My robot my friend. Az idei versenyszezon első regionális fordulójának a Miskolci Egyetem ad otthont. Fordulók:

Május 12. – Miskolc

Május 17. – Tatabánya

Május 19. – Budapest

Május 31. – Szeged

Június 2. – Balatonfüred

Győri Nemzeti Döntő: július 7-8.!

További infók: Főoldal - WRO Hungary

Átadták a Bonis Bona díjakat
Átadták a Bonis Bona díjakat

58 kiemelkedő munkát végző hazai és határon túli pedagógus, tehetségsegítő szakember és szervezet, valamint hat települési önkormányzat számára adott át díjakat Zsigó Róbert, a Miniszterelnökség családokért felelős államtitkára a „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” gálán. Az ünnepi eseményt Pély Barna Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett Artisjus-díjas énekes-gitáros-dalszerző és tanítványa előadása koronázta meg.  

Gratulálunk a díjazottaknak!

Átadták a legrangosabb tehetségsegítői díjakat: a Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért elismeréseket (ntk.hu)

Magyar Mérnökakadémia Michelberger Mesterdíja
Magyar Mérnökakadémia Michelberger Mesterdíja

2022. április 22-én adták át a Magyar Mérnökakadémia 2021. évi Michelberger Mesterdíját. A második alkalommal kiírt pályázat győztese Dr. Tettamanti Tamás egyetemi docens, aki eredményeit és kutatási tervét a közúti közlekedés szimulációs modellezése és a jelzőlámpás irányítás területén mestere, Dr. Varga István egyetemi tanár, az MTA doktora, a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar dékánja támogatásával alkotta meg. A rendezvényt a SZTAKI Nagytanács termében tartották.

A SZTAKI-ban adták át a Magyar Mérnökakadémia Michelberger Mesterdíját | SZTAKI

Olvass Frey úr ír-t!
Olvass Frey úr ír-t!

Megjelent a Frey úr ír kiállítás (Ludwig Múzeum) rendkívül impozáns katalógusa!  A kötet bemutatja Frey Krisztián életművét, a szakma előtt is ismeretlen korai munkáktól az itthon és Svájcban készült főműveken át az úttörő computer art-kísérletekig. A könyvben a Neumann Társaság szakmai támogatását is jelzik – és az általunk kölcsönzött PDP számítógépről is látható kép. Számos érdekes információ tudható meg a digitális képzőművészetről. A katalógus mintapéldánya Képes Gábor kollégánknál megtekinthető a Báthori utcában.

Frey úr ír. {Script:Abstract} | Ludwig Múzeum (ludwigmuseum.hu)

HOUG
HOUG

A HOUG Konferencia biztosan ismerős számodra, valószínűleg az elmúlt huszonöt évben már voltál is HOUG-on. A HOUG az évek során komoly rangot vívott ki magának az Oracle-vel foglalkozó szakmai közösség körében, mára az egyik legrangosabb és legnagyobb ilyen esemény lett a hazai piacon.

Az idei év azonban más: bár a járvány még tart, de tartunk már ott a védekezésben és az alkalmazkodásban, hogy megint egy olyan konferenciát tudjunk szervezni, ahol személyesen is találkozhatunk és segíthetünk egymásnak megtalálni, mi kell ahhoz, hogy ezekben az időkben is biztosítani tudjuk saját magunk, illetve vállalatunk számára is a túlélést és a fejlődést. HOUG 2022 Konferencia tervezett időpontja: 2022. május 17-18.

EzConf | HOUG 2022

Tetszett a hírlevél? Így is támogasd munkánkat!
Tetszett a hírlevél? Így is támogasd munkánkat!

Ha úgy érzed, hogy a munkánk fontos, Te is támogathatod tevékenységünket. Akár egy kattintással erre a QR-kódra, hiszen az okostelefon nemcsak „GPS-ként” használható, de a „digitális világ GPS-ének” támogatására is. Jelképes 1000 forint átutalására kérünk a QR-kódra kattintással.

De az igazi segítség az, ha tagjaink között tudhatunk!

NJSZT tagság - egyéni tagság | Neumann János Számítógép-tudományi Társaság